1. 1988 r.

Pierwszy międzynarodowy konkurs pod nazwą "NAJCIEKAWSZY SWETER ŚWIATA" w jakim wzięłam udział, organizowany był przez włoską fabrykę włóczek. Wymyśliłam ptaka przy którym mogłam wykazać się inwencją twórczą - pióra, przestrzenie itp. Dzisiaj nie ma z tym problemu, gdyż istnieje cała paleta różnych w fakturze, splocie i kolorystyce włóczek, jednakże w tamtych latach było to wyzwanie. Najwięcej trudności sprawiało mi wydobycie przestrzeni na układających się warstwowo piórach przy rozpostartych skrzydłach, tworzących w moim swetrze rękawy. Można było używać tylko jednego gatunku włóczki moherowej, więc umiejętnie wyeksponowałam nią puchowe podbrzusze ptaka.

Siedział on na gałęzi podkreślającej linię talii, a jego łapka , którą wykonałam ze skóry stanowiła swego rodzaju ciekawą broszkę. Zajęło mi to ponad 3 miesiące nie licząc okresu w którym obserwowałam i śledziłam pojawiające się na mojej drodze ptaki. W końcu jako wzorzec użyłam wypchanego szczygła. Spełniając wszystkie wymogi regulaminu mój konkursowy sweter "PTAK" został wyróżniony i nagrodzony ......jedwabna chustą, co w tamtych czasach było nie lada atrakcją. Odtąd datuje się mój nierozerwalny "związek" z włóczką.

2. W 2007 roku dwukrotnie wzięłam udział w półfinałach kieleckiego konkursu OFF-Fashion

maj -FESTIWAL MODY ALTERNATYWNEJ

 

 

2007 październik ENTUZJAŚCI I PROJEKTANCI MODY

 

 

3. Inne konkursy organizowałam już sama. Miały one zasięg lokalny, a ich celem było propagowanie zanikającej umiejętności dziergania.

Pierwszy w 1998r pod hasłem "WYDZIERGAJ ARCYDZIEŁO" zgromadził ponad 30 uczestniczek, a nagrodzone zostały prace p.p. Haliny Wałęgi, Joanny Mikszy, Zofii Jurczyk - Oceny i wyboru dokonało 3 osobowe jury w składzie znana gliwicka malarka Maria Bereźnicka-Przyłęcka, projektantka mody Anna Mackiewicz, oraz fotoreporter Nowin Gliwickich Jan Suchan

 

 

Ponieważ mnie osobiście podobał się sweter pani Magdaleny Jaworskiej, została ona dodatkowo nagrodzona.

Drugi konkurs "SPRINTER DZIEWIARSTWA" odbył się w 2000 roku i zainteresował lokalne media w tym TVP3. Dla porównania stawianych wymogów sprawdziłam swoje umiejętności i w ciągu godziny przerobiłam na drutach 3600 oczek, co w prostym rachunku wynosi 1 oczko na sekundę. Nie trudno o taki wynik, skoro czynność tę wykonuję w każdej wolnej chwili przez prawie 30 lat. W konkursie zwyciężyła p.Halina Grzelka ilością 3200 oczek na godzinę

 

 

© 2016 IMIS. All Rights Reserved.